Witamy
Produkty
Nasze logo
Znak jakości
Kontakt
Znak jakości

Wszystkie nasze produkty zostały skontrolowane przez międzynarodowe firmy posiadające niezbędne certyfiaty.

Jeżeli po przeczytaniu poniższego tekstu będą Państwo mieli jakiekolwiek pytania odnośnie znaku jakości - FSC®, znaku jakości - ICHP albo znaku jakości - DIN bardzo prosimy o kontakt z naszą firmą. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 

 

 

 

 

 

 

DeutschEnglish

Drewno sprawdzone: Znak jakości FSC® - Forest Stewardship Council® (FSC) gwarantuje, że drewno pochodzi z lasu, który oceniony został przez niezależnych kontrolerów jako dobrze zagospodarowany, w zgodzie z surowymi normami dotyczącymi ochrony środowiska, warunków społecznych i gospodarki.

Organizacje WNF - "Milieudefensie" oraz Novib współpracują z przedsiębiorcami, jednostkami organizacyjnymi i organizacjami pozarządowymi, aby gospodarowanie lasami było coraz lepsze. Jednym z ich priorytetów jest dostarczanie i sprzedaż drewna i papieru ze znakiem jakości FSC® - (Forest Stewardship Council), który przyznawany jest wyłącznie lasom właściwie zarządzanym i zagospodarowanym.

FSC powstała w roku 1993 w Toronto w Kanadzie. Założyciele tej organizacji pochodzą z 25 państw. W ich skład weszli leśnicy, organizacje zajmujące się ochroną środowiska, firmy handlujące drewnem, ludzie biznesu i związki zawodowe. To bardzo potężne gremium, gdyż zasiadają w nim wszystkie zainteresowane strony. Członkami tej organizacji z jednej strony Greenpeace i WWF a z drugiej przedsiębiorstwa takie jak IKEA.

FSC opracował ogólne wytyczne dia urzędów certyfikacyjnych,. aby dzięki nim możliwe było odróżnienie zarządców lasów zainteresowanych rzetelnym gospodarowaniem i trwałym rozwojem od innych zarządców nie spełniających takich warunków. Każdy urząd certyfikacyjny musi ponadto otrzymać pozwolenie na działalność i akredytację. Dzięki temu wszystkie takie urzędy na świecie działają w oparciu o takie same procedury i wytyczne. FSC jest organizacją demokratyczną i otwartą, działającą w sposób naukowy. Znak jakości FSC jest pierwszym i jedynym niezależnym znakiem jakości uznawanym powszechnie na świecie.

My całe drewno kupujemy od zarządców lasów posiadających znak jakości FSC.


Nasze brązowe podpałki zbudowane z drzewa liściastego a parafina użyta jako substancja spajająca jest wysokiej jakości. Czas spalania : 10-12 minut. Podpałki brązowe nie szkodliwe dla środowiska naturalnego i nie trujące. Nasze podpałki posiadają znak jakości - DIN.

© Flamy Block 2000-2006
Design Sitesoft
home | sitemap | z powrotem | do góry